strony internetowe rzeszów
Zza kierownicy Okiem sędziego Motocykl Rozmowy Gwara żużlowa Ludzie stadionu

Aktualności

Publikuj na facebooku

Davey Watt zakończył karierę!

Dodano: 27-04-2017r

Niespodziewaną informację, za pośrednictwem Twittera przekazał obcokrajowiec Stali Rzeszów, Davey Watt. Australijczyk zdecydował się na zakończenie żużlowej kariery.


W trwającym sezonie Watt wystąpił w dwóch meczach ekipy znad Wisłoka. W pierwszym, przegranym przez rzeszowian, spotkaniu z Euro Finannce Polonią Piła (42:47) zdobył tylko 6 punktów, co było sporym rozczarowaniem. Australijczykowi wyraźnie brakowało szybkości i waleczności, do której przyzwyczaił kibiców „Żurawi” podczas dobrych występów w sezonie 2007 i 2008.

 

Z lepszej strony zaprezentował się na Łotwie, gdzie w starciu z miejscowym Lokomotivem wywalczył 10 punktów i 2 bonusy. Na mecz z Wandą Kraków nie otrzymał powołania, ale nie znaczyło to, że droga do składu została zamknięta. – Wattowi zdarzył się słabszy występ, ale nie zwalam na niego winy. Chciałbym, żeby przyjechał, potrenował, bo jest w drużynie – mówił po spotkaniu z krakowianami trener Janusz Stachyra.

 

W środę, 26 kwietnia Watt napisał na Twitterze:

 

Australijczyk  nie chcąc narażać zespołu Stali Rzeszów na problemy kadrowe pozostawił działaczom możliwość skorzystania z jego usług. – Z racji tego, że Davey szanuje nasz klub i ma do niego duży sentyment, to jeżeli będziemy go jeszcze potrzebować w tym sezonie, będzie on gotowy na każdy mecz. Watt pokazał swój profesjonalizm. Ma gotowy boks na stadionie, a także motocykle i wszystkie inne niezbędne rzeczy. W następnym sezonie na torze już go na pewno nie zobaczymy. Jedynie przywiązanie do Stali sprawiło, że ewentualnie zobaczymy go już tylko w naszych barwach. Jesteśmy trochę zaskoczeni jego decyzją, ale szanujemy ją – mówi za pośrednictwem oficjalnej strony Stali Rzeszów kierownik drużyny, Marcin Janik.


Wyścig z 2007 roku z udziałem Davey'a Watta przejdzie do historii rzeszowskiego żużla

jako jeden z najpiekniejszych.


Skomentuj! zamknij
Usuń odpowiedź
kalendarz spotkań
Kwiecień
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

 

Oscar - projektowanie wnętrz Rzeszów
sennik
szefunio