strony internetowe rzeszów
Zza kierownicy Okiem sędziego Motocykl Rozmowy Gwara żużlowa Ludzie stadionu

Aktualności

Publikuj na facebooku

Holenderski talent potwierdził udział w Sanok Cup

Dodano: 09-01-2014r

Już do trzech zawodników wzrosła liczebność ekipy z Niderlandów na siódmą edycję Pucharu Sanoka w ice racingu. Po Gerricie Schukkenie i Simonie Reitsmie swój przyjazd na Podkarpacie zaanonsował sensacyjny zdobywca drugiego miejsca w ubiegłorocznym Roelof Thijs Bokaal, czyli Ruben de Jong (fot. I. Consterdine). Liczący zaledwie dwadzieścia jeden wiosen zawodnik pochodzący z fryzyjskiego Koudum zdołał wówczas oczarować swoich rodaków stając na podium w swoich pierwszych oficjalnych zawodach w karierze. Zdaniem wielu zasłużył na miano odkrycia sezonu.

 

Gdzie tkwił klucz do jego sukcesu? Na pewno wcale nie w długich przygotowaniach i setkach przebytych okrążeń na lodowych owalach, bowiem na nie młody Ruben miał zaledwie trzy dni podczas obozu w Szwecji pod okiem Erika Siebelinka i Johnny'ego Tuinstry (trener holenderskich juniorów, w swojej karierze m.in.11. w Sanok Cup '2011). Przyczyn tak dobrej postawy należy przede wszystkim poszukiwać w doświadczeniu z wyścigów na trawie, czyli najpopularniejszej odmianie speedway'a nad Mozą i Renem oraz odpowiednim przygotowaniu sprzętowym.

 

Działacze z klubu w Assen czynią spore starania, aby dorównać pod względem popularności rozgrywanym w tym samym mieście wyścigom kategorii MotoGP na TT-Circuit, nazywanym „Katedrą” motocyklizmu. Nowe twarze na torze to element tej strategii i niewykluczone, że kilku adeptów marzących o karierze na miarę Roelofa Thijsa przyjedzie do Polski podnosić swoje umiejętności.

Skomentuj! zamknij
Usuń odpowiedź
kalendarz spotkań
Lipiec
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

 

Oscar - projektowanie wnętrz Rzeszów
sennik
szefunio