Zza kierownicy Okiem sędziego Motocykl Rozmowy Gwara żużlowa Ludzie stadionu

Aktualności

Publikuj na facebooku

III Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Rzeszowa już sobotę

Dodano: 15-09-2015r

Już w najbliższą sobotę (19 września) rzeszowscy kibice, którzy oczekują na październikowe spotkania barażowe PGE Stali, będą mieli okazję zobaczyć na torze przy Hetmańskiej rywalizujących juniorów z całej Polski. Żużlowcy wezmą udział w III Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Rzeszowa. Ekipę „Żurawi” reprezentować będą Artur Czaja, Krystian Rempała i Grzegorz Bassara. Wstęp na zawody jest bezpłatny. Program kosztował będzie 5 zł. Początek zawodów: godz. 15.00.

Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Rzeszowa rozgrywany jest od 2013 roku. W pierwszej edycji najlepszy okazał się junior Włókniarza Częstochowy, Oskar Polis. Najlepszy z zawodników ówczesnej PGE Marmy Rzeszów, Marco Gaschka zajął drugie miejsce. Grzegorz Bassara był dziewiąty, a tuż za nim uplasował się Krystian Rempała. Zawody były też okazją do startów dla zawodników „Żurawi”, którzy uzyskali żużlowe licencje: Artura Cyło, Karola Machowskiego i Kamila Raka.

Wyniki I Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Rzeszowa:
1. Oskar Polis (Gospel Włókniarz Częstochowa) - 15 (3,3,3,3,3)
2. Marco Gaschka (PGE Marma Rzeszów) - 13 (2,3,3,2,3)
3. Kamil Wieczorek (ROW Rybnik)  - 11 (3,1,3,3,1)
4. Artur Cyło (ZKS Stal Rzeszów) - 10 (2,2,2,2,2)
5. Krzysztof Wittstock (Wybrzeże Gdańsk) - 9 (1,3,1,1,3)
6. Dominik Kossakowski (Wybrzeże Gdańsk) - 8 (3,u,3,0,2)
7. Mikołaj Drożdżowski (Speedway Wanda Kraków) - 8 (3,2,0,1,2)
8. Patryk Beśko (Wybrzeże Gdańsk) - 8 (1,w,2,2,3)
9. Grzegorz Bassara (PGE Marma Rzeszów) - 8 (1,1,2,3,1)
10. Krystian Rempała (PGE Marma Rzeszów)- 7 (0,2,2,3,d)
11. Karol Machowski (ZKS Stal Rzeszów) - 6 (2,0,1,1,2)
12. Karol Jóźwik (Polonia Bydgoszcz) - 6 (2,2,1,t,1)
13. Oskar Bober (Lubelski Węgiel KMŻ Lublin) - 5 (0,3,0,2,0)
14. Damian Dąbrowski (Unia Tarnów) - 5 (1,1,1,1,1)
15. Kamil Rak (ZKS Stal Rzeszów) - 1 (w,1,0,0,w)
16. Dawid Matura (Unia Tarnów) - 0 (d,0,0,0,0)
17. Sebastian Niedźwiedź (Kolejarz Rawag Rawicz) - 0 (u/-,-,-,-,-)

Marco Gaschka był najwyżej sklasyfikowanym rzeszowskim juniorem, który wziął udział w dotychczasowychedycjach młodzieżowego Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Rzeszowa. W tym roku, po groźnym upadku w lidze niemieckiej, postnowił zakończyć karierę. Fot. Artur Bieniek

W drugiej edycji Turnieju na liście startowej znalazło się trzynastu zawodników. Tym razem, po dodatkowym wyścigu triumfował tarnowianin Ernest Koza, który pokonał zwycięzcę sprzed roku, Oskara Polisa. Na najniższym stopniu podium stanął Marco Gaschka, a czwarty był Krystian Rempała. Artur Cyło został sklasyfikowany na dziewiątej pozycji, a Grzegorz Bassara był dwunasty.

Wyniki II Młodzieżowego Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Rzeszowa:
1. Ernest Koza (Grupa Azoty Unia Tarnów) - 10 (2,3,3,2) + 3
2. Oskar Polis (SCKM Włókniarz Częstochowa) - 10 (1,3,3,3) + 2
3. Marco Gaschka (PGE Marma Rzeszów) - 10 (3,3,2,2) + 1
4. Krystian Rempała (PGE Marma Rzeszów) - 8 (2,3,3,0)
5. Robert Chmiel (ŻKS ROW Rybnik) - 7 (2,0,3,2)
6. Damian Dąbrowski (Grupa Azoty Unia Tarnów) - 7 (0,3,3,1)
7. Sebastian Niedźwiedź (Kolejarz Rawag Intermarche Rawicz) - 6 (1,3,1,1)
8. Roland Benko (Węgry) - 5 (1,1,1,2)
9. Artur Cyło (PGE Marma Rzeszów) - 4 (2,0,w,2)
10. Przemysław Portas (KSM Krosno) - 4 (1,1,0,2)
11. Kamil Wieczorek (ŻKS ROW Rybnik) - 3 (1,2,d,w)
12. Grzegorz Bassara (PGE Marma Rzeszów) - 2 (0,0,2,0)
13. Mateusz Wieczorek (KSM Krosno) - 2 (w,1,0,1)

Warto zaznaczyć, że ubiegłoroczny Turniej był połączony z Pucharem Prezesa Klubu i Prezydenta Miasta z okazji 70-lecia ZKS Stali Rzeszów. Po sześciu biegach rozegrano wyścig finałowy, w którym najszybszy był Dawid Lampart.