strony internetowe rzeszów
Zza kierownicy Okiem sędziego Motocykl Rozmowy Gwara żużlowa Ludzie stadionu

Aktualności

Publikuj na facebooku

Żużlowy sezon w Rzeszowie opóźniony!

Dodano: 25-03-2021r

nauguracja rozgrywek 2. Ligii Żużlowej, w której występuje zespół 7R Stolaro Stali Rzeszów, została przesunięta na 17 kwietnia. Rzeszowianie nie wyjadą jednak w tym terminie na tor z powodu przedłużającego się remontu stadionu.


Ligowe zmagania żużlowcy mieli rozpocząć 4 kwietnia, ale aktualna sytuacja epidemiczna pozostawia wiele znaków zapytania co do możliwości rozgrywania meczów za granicą. W 2. Lidze Żużlowej startują bowiem zespoły z Niemiec i Łotwy. Zapowiadane obostrzenia związane z przemieszczaniem się mogą uniemożliwić rozegranie meczów. Władze Głównej Komisji Sportu Żużlowego zdecydowały się więc na przesunięcie startu rozgrywek.

 

Na takie rozwiązanie naciskały też zarządy klubów, które liczą, że ta decyzja umożliwi, przynajmniej częściowy, powrót kibiców na trybuny. W niższej klasie rozgrywkowej obecność kibiców to ważna część budżetu klubów. Wygląda jednak na to, że drugoligowcy będą zmuszeni rozpocząć rywalizację przy pustych trybunach, a kibicom pozostanie śledziennie meczów za pośrednictwem TV Motowizja.

 

W Rzeszowie zmartwieniem jest także remont stadionu. Prace przedłużają się, a oddanie obiektu przesunięto na 11 maja.  – Pomimo wywierania dużej presji na wykonawcę oraz służby miejskie, termin zakończenia prac ulega przedłużeniu. Pojawia się poważna groźba, że na torze w Rzeszowie nie wystartujemy do końca kwietnia. Dalsze przedłużanie prac na stadionie grozi wykluczeniem Rzeszowa z rozgrywek, karami finansowymi i wizerunkowymi dla całego środowiska – tłumaczy Zbigniew Prawelski w komunikacie na oficjalnej stronie klubu.

 

Prezes RzTŻ-u, choć wyraźnie zaniepokojony sytuacją, stara się jednak zachowywać nadzieję Wszyscy działamy w kierunku warunkowego umożliwienia wyjazdu żużlowcom na tor pod koniec kwietnia. Przed Wykonawcą jest jeszcze wiele pracy na torze, który trzeba układać od początku. Będą nowe bandy i dosypana nawierzchnia, a także nowoczesne oświetlenie – dodaje.

 

Stan prac na rzeszowskim obiekcie prezentujemy w galerii poniżej.

 


Skomentuj! zamknij
Usuń odpowiedź
Galeria
kalendarz spotkań
Kwiecień
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

 

Oscar - projektowanie wnętrz Rzeszów
sennik
szefunio