strony internetowe rzeszów
Zza kierownicy Okiem sędziego Motocykl Rozmowy Gwara żużlowa Ludzie stadionu

Aktualności

Publikuj na facebooku

Wypowiedzi po meczu Stal Betad Leasing Rzeszów – Polonia Bydgoszcz

Dodano: 22-08-2016r

Podczas meczu XV rundy Nice Polskiej Ligi Żużlowej, Stal Betad Leasing  Rzeszów pokonała Polonię Bydgoszcz na własnym torze 60:30. Po meczu odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli trener Polonii Jacek Gollob wraz z zawodnikiem Oskarem Ajtnerem-Gollobem, oraz trener „Żurawi” Janusz Ślączka i jego podopieczny Nicklas Porsing.

 

Jacek Gollob

"Nie patrząc na wynik, moi podopieczni nie jechali źle. Naszymi głównymi problemami były niedogodności z regulacją gaźników oraz bardzo ciężki tor. Na takim torze jeździ się bardzo trudno. Nasi zawodnicy początkowo nie mieli z nim problemu, ale z każdym kolejnym biegiem jechało się im co raz ciężej. Jeśli chodzi o motocykle, to zawodnicy z Rzeszowa mają dwa razy szybsze motory, więc muszą wygrywać. Klub z Rzeszowa jest dobrze finansowany, bo jeśli jeżdżą w nim tacy żużlowcy jak Maciek Kuciapa, Dawid Lampart, Karol Baran czy Nicklas Porsing, to jest to bez porównania. Oczywiście moi zawodnicy są zawodowcami i dziś dali z siebie wszystko, więc mimo wyniku jestem zadowolony".

 

Oskar Ajtner-Gollob

"W lidze jazda wychodzi mi zdecydowanie lepiej niż ostatnie młodzieżówki, a to mnie cieszy, bo jest to dla mnie najważniejsza sprawa. Biegi dziś mi wychodziły, kilka punktów zebrałem, notuję bardzo równy sezon i chcę, żeby tak pozostało do końca kampanii, aby przeżyć spokojnie zimę".

 

Janusz Ślączka

"Wygraliśmy wysoko i przede wszystkim cieszymy się, że cała drużyna pojechała równo. Warto zanotować, że Nicklas zanotował dobre zawody. Jego ostatnie treningi nie wychodziły zbyt dobrze. Pogoda nie zepsuła nam zabawy i teraz patrzymy już tylko o przodu i myślimy o następnym meczu".

 

Nicklas Porsing

"Wprowadziliśmy trochę zmian taktycznych, ponieważ miałem problemy ze startem, ale dziś to poprawiłem, więc robota była dużo łatwiejsza. Tor w moim odczuciu był bardziej sprzyjający niż ostatnimi czasy. Jestem szczęśliwy z tego startu i wygranej drużyny".

 

Zebrał: Łukasz Wacławek

Skomentuj! zamknij
Usuń odpowiedź
kalendarz spotkań
Kwiecień
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

 

Oscar - projektowanie wnętrz Rzeszów
sennik
szefunio