strony internetowe rzeszów
Zza kierownicy Okiem sędziego Motocykl Rozmowy Gwara żużlowa Ludzie stadionu

Aktualności

Publikuj na facebooku

Wypowiedzi po meczu Stali Rzeszów z Polonią Piła

Dodano: 23-05-2016r

Podczas meczu VIII rundy Nice Polskiej Ligi Żużlowej, Stal Rzeszów pokonała Polonię Piła na własnym torze 51:36. Po meczu, tradycyjnie odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli menedżer Polonii Tomasz Żentkowski wraz z zawodnikiem Michałem Szczepaniakiem, oraz trener Stali Rzeszów Janusz Ślączka i jego podopieczny Karol Baran.

 

Tomasz Żentkowski:

Do 8 biegu zawody były wyrównane, Stal miała niewielką przewagę. Jednak wszystko się posypało po tym, jak Norbert Kościuch odniósł kontuzję, wtedy również atmosfera w zespole była inna, ponieważ każdy martwił się o zdrowie kolegi. Do tego jechaliśmy dziś eksperymentalnym składem, rozdzieliliśmy parę Szczepaniak - Kościuch, debiut zaliczyli Newman i Kurtz. Bez Kościucha 15 punktów straty, to nie jest zły wynik. Najważniejsze jednak, żeby Norbert wrócił do zdrowia, abyśmy mogli w niedzielę wystąpić w optymalnym składzie.

Kurtz zaliczył bardzo dobry występ, potrafił się odnaleźć na długim, rzeszowskim torze. Newman jechał trochę słabiej, jednak chciałem tych zawodników wypróbować na mocnym przeciwniku, jakim jest Stal.


Michał Szczepaniak:

Indywidualnie ruszyłem w dobrą stronę, udało się znaleźć przyczynę słabszych ostatnich występów. Nie pamiętam, kiedy ostatni raz dotknąłem taśmę. Był to typowy juniorski błąd, ale czasem takie rzeczy się zdarzają. Drużynowo, do upadku Norberta, mecz w naszym wykonaniu był dobry, jednak sport pokazał, że aby wygrać, trzeba mieć trochę szczęścia.

 

Karol Baran był najskuteczniejszym zawodnikiem rzeszowskiego zespołu. Fot. Agnieszka Koterba

Janusz Ślączka:

Drużyna z Piły pokazała, że jest dobrą ekipą. Szkoda, że ten mecz popsuły upadki. Wydaje się, że przyczyniły się do tego warunki toru. Wczoraj nie mieliśmy możliwości przygotowania toru z powodu imprezy (odbywał się turniej Coca-Cola Cup – dop. aut.), bo jak wiemy stadion jest miejski.


Jeśli nawierzchnia jest zbyt sucha, wtedy robi się ona piaszczysta i niektóre części się wyrywają. Młodzi pojechali dziś bardzo dobrze, od początku sezonu Rafał Karczmarz a także Grzegorz Bassara zdobywają cenne punkty. Niepotrzebny był tylko jego upadek, ale jest to szkoła żużla: kto nie popełnia błędów to wygrywa, a kto popełnia błędy, przyjeżdża z tyłu.


Karol Baran:

Jechałem bardzo blisko Kurtza i na drugim łuku nie miałem możliwości, aby się złożyć na wirażu. Po upadku nie ma żadnego śladu. Walczymy dla kibiców i chcemy tworzyć dla nich najlepsze widowisko. Najważniejszy jest wynik naszej drużyny. Popatrzmy na zdobycze punktowe, każdy kończy w granicach 7-10 punktów. Tutaj nie liczy się indywidualny wynik zawodnika. Ja, czy Dawid Lampart nie wygralibyśmy tego meczu sami. Najważniejsza jest jazda całej ekipy i dzięki temu odnieśliśmy cenną wygraną nad drużyną z Piły.

 

Zebrał i opracował: Łukasz Wacławek

Skomentuj! zamknij
Usuń odpowiedź
kalendarz spotkań
Kwiecień
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

 

Oscar - projektowanie wnętrz Rzeszów
sennik
szefunio